OFICJALNA STRONA KLUBU

Walka na skoki w Rzeszowie

Autor: Borys
Data: 10/05/2016 - 0:35
W miniony weekend odbyły się ogólnopolskie zawody w skokach do wody z cyklu Grand Prix Polski. Druga edycja tegorocznych zawodów była rozgrywana w Rzeszowie. Gospodarze w biało-niebieskich barwach spisali się na medal. I to nie jeden.

Zawody sportowe były rozgrywane w dniach 7-8 marca na basenie przy ul. Matuszczaka. Wzięło w nich udział sześć klubów z całej Polski. Startowali w nich zawodnicy w kategoriach C, D i E (do lat 13). Uroczystego otwarcia dokonał V-ce Prezydent Rzeszowa Marek Ustrobiński.

Bardzo dobrze zaprezentowała się  Sekcja Skoków do Wody ZKS Stal Rzeszów zdobywając 30 medali, w tym 12 złotych. Niewątpliwie niezwykłym osiągnięciem może poszczycić się legendarny trener naszego Klubu Sierż Koczarian, którego podopieczni podczas tych zawodów wywalczyli 16 medali. Stanowi to większą liczbę niż suma krążków zdobytych przez wszystkie oprócz ZKS Stal Rzeszów drużyny.

Kolejni w klasyfikacji medalowej zawodnicy COSW Częstochowa na swoim koncie zapisali 10 medali, z czego trzy w złotym kolorze. Na najniższym stopniu podium uplasowali się przedstawiciele Auerbacha Tychy, którzy wywalczyli dwa brązowe, srebrny i złoty medal.

Wśród Żurawi na szczególne wyróżnienie zasługują Karolina Wolska (13l, kat C), Filip Jachim (13l, kat C) i Maksym Janik (11l, kat D) zdobywając po trzy złota w kategorii trampolin 1m i 3m oraz wieży. W najmłodszej kategorii wiekowej Maja Janik (9l, kat E) zdobyła dwa złota z trampolin, oraz Eryk Dróżdż (Kat E, 9l) złoto z trampoliny 1m i srebro z 3m.