Kacper Lesiak ósmym skoczkiem do wody na świecie z trampoliny 1m

Autor: Katarzyna
Data: 15/07/2019 - 8:53
Kacper Lesiak ósmym skoczkiem do wody na świecie!

Świetnie spisał się KACPER LESIAK na Mistrzostwach Świata w Korei Południowej – GWANGJU.
KACPER SKAKAŁ JAK W TRANSIE W ELIMINACJACH KONKURSU NA TRAMPOLINIE 1m, w których wystartowało 44 najlepszych skoczków do wody na świecie. WYWALCZYŁ 7 MIEJSCE (358pkt.) i awansował do finału. Drugi nasz reprezentant Andrzej Rzeszutek z dorobkiem 296pkt. zajął 30 lokatę.

W finale Kacper Lesiak zakończył występ na 8 miejscu. To jeden z najlepszych wyników polskich skoków do wody w historii. Po jego 3 i pół salta w przód pojawiły się noty sędziowskie 8,5 – 9.0 pkt. Łącznie zgromadził 380 pkt.

Do finału na “jedynce” nie udało awansować się Kai Skrzek, która zgromadziła 210pkt. i zajęła 25 miejsce w gronie 44 zawodniczek.

W rywalizacji na trampolinie 3 m Kacper i Andrzej rywalizowali z 55 najlepszymi zawodnikami z całego świata.

Kacprowi do awansu do półfinału zabrakło tylko 7pkt. Zgromadził 389pkt. i znalazł się na 21 miejscu. Andrzej wyskakał 344pkt. i uplasował się na 38 m.

Kaja Skrzek z trampoliny 3 m uzyskała 226 pkt. i w gronie 51 najlepszych na świecie zawodniczek zajęła 37 lokatę.