OFICJALNA STRONA KLUBU

Dobry występ naszych akrobatów podczas Pucharu Polski

Autor: Borys
Data: 14/05/2016 - 18:47
W dniach 28 - 30.04.2016 odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w sportach gimnastycznych w Zabrzu. To pierwsze Mistrzostwa Polski od wstąpienia Polskiego Związku Akrobatyki Sportowej do Polskiego Związku Gimnastyki.

Impreza okazała się świetnym widowiskiem. Połączenie takich dyscyplin jak akrobatyka, skoki na trampolinie, gimnastyka sportowa i gimnastyka artystyczna w jednym miejscu na jednej hali zrobiła wielkie wrażenie na kibicach. Zawodnicy ZKS Stal Rzeszów zdobyli 8 medali.

Wyniki:

Akrobatyka

1. Mistrzostwo Polski zdobyła dwójka mieszana Iga Klesyk, Jakub Tronina.
  2. Wicemistrzostwo Polski zdobyła dwójka kobiet Malwina Sala, Maja Stacicka.
  3. Wicemistrzostwo Polski wywalczyła trójka kobiet Izabela Matias, Karolina Pinkowska, Wiktoria Żółkiewicz.
  4. Szóste miejsce osiągnęła trójka kobiet Martyna Korbecka, Weronika Cyburt, Wiktoria Kapała.

Trampolina

1. Wicemistrzostwo Polski w skokach indywidualnych uzyskała Natalia Pietrucha.
  2. Wicemistrzostwo Polski w skokach synchronicznych wywalczyły Dominika Warchoł, Katarzyna Bosek.
  3. Brązowy medal w skokach synchronicznych zdobyły Michalina Kliś, Katarzyna Lelek.
  4. Brązowy medal otrzymała drużyna kobiet Wiktoria Jedlińska, Natalia Kozak, Dominika Warchoł, Katarzyna Bosek.

Skoki na trampolinie

1. Mistrzostwo Polski w kategorii junior wywalczył bezkonkurencyjny Maciej Wyskiel.
  2. Czwarte miejsce w kategorii junior zajęła Wiktoria Jedlińska.
  3. Czwarte miejsce zdobyła w skokach indywidualnych Natalia Koza.
  4. Czwarte miejsce osiągnęła drużyna kobiet Michalina Kliś, Katarzyna Lelek, Natalia Pietrucha, Klaudia Pęcak.
  5. Szóste  miejsce w skokach indywidualnych zajęła Dominika Warchoł oraz siódme  Katarzyna Bosek.

Ponadto w zawodach wystąpili Norbert Dziki, Kamil Kłeczek, Aleksandra Kotlińska, Justyna Gościniak i Maja Styś, którzy uplasowali się na dalszych pozycjach.