OFICJALNA STRONA KLUBU

Deklasacja na początek – relacja z pierwszego dnia Letnich Mistrzostw Polski w skokach do wody

Autor: Bohun
Data: 28/05/2016 - 13:18
W dniach 27-29 maja 2016 r na terenie Term Maltańskich w Poznaniu odbywają się Letnie Mistrzostwa Polski w skokach do wody. W zawodach bierze udział 6 drużyn z całej Polski. Wśród nich są zawodnicy Sekcji Skoków do Wody ZKS Stal Rzeszów.

W pierwszym dniu zmagań skoczkowie z Rzeszowa wywalczyli dziewieć medali. W kategorii open mężczyzn z trampoliny 3m. zwyciężył Kacper Lesiak z bardzo dobrym wynikiem, na drugim miejscu uplasował się Artur Cisło. Dziewczęta w kat. B z trampoliny 1m. wywalczyły złoto i brąz, odpowiednio Aleksandra Błażowska oraz Justyna Ciskał. Z kolei w tej samej kategorii wiekowej Robert Łukaszewicz wywalczył srebro, natomiast Wojciech Wojtasik Wojtasik braż, obaj skakali z trampoliny 3m.

Jakub Wasylów w kategorii A chłopców wyskakał brąz z 1m. oraz srebro z trampoliny 3m. W konkurencji skoków synchronicznych złoto zdobył duet Dominika Bąk – Kaja Skrzek. Po raz pierwszy na Mistrzostwach Polski pojawiła się nowa konkurencja drużynowa: Jump Event, która rozpaliła sędziów i zawodników do czerwonośći. Dwa najwyższe stopnie podium obsadziły drużyny z Rzeszowa. Złote krążki zawisły na szyjach Kai Skrzek, Kacpra Lesiaka i Pawła Kaczmarskieo. Srebrne medale wywalczyli Patrycja Pyrzak, Andrzej Rzeszutek i Artur Cisło.

Przed nami kolejne dni zmagań najlepszych skoczków z całego kraju. Wszystkim życzymy zdrowej sportowej rywalizacji i zdobywania najwyższych trofeów